8 Temmuz 2013 Pazartesi

Jennifer L. Armentrout - Lux Serisi 2 - Oniks (Yorum)Yorumum:

image
Hayır!Hayır!Bunlar gerçek olamaz...Bu nasıl bir kitaptı böyle.Kitabı okumaya başladığımda ilk tepkim "Tamam senaryo belli..Bu kız (Katy) beni delirtecek..." demekti.Ki delirtti de.Böyle sinir katsayım tavan yapmış şekilde okudum ve bitirdim kitabı.Mutlu oldum mu okuyunca?Ya da başım göğe felan mı erdi?
Kocaman bir HAYIR!Çünkü Opal elimde değil.Ve kitap öyle bir yerde bitti ki merak had safha da.
Neyse, bunlarda geçecek biliyorum.Benim hala umudum var.En kısa zamanda okuyacağım Opal'i de...


Evet gelelim kitaba.Neler oldu neler inanamazsınız.Hani şu yukardaki tanıtımı görüyorsunuz ya.Hah işte orda birde kitabımızın kapağı ve onun üstünde de bir sloganı var."Taş gibiydi ama bildiğin dayaklıktı" diye...Bu sözü bence dikkatle incelemeliyiz.
Taş gibiydi : Daemon
Bildiğin dayaklıktı:Katy
Hatun ilk kitapta yok Daemon çok taş, yok çok seksi dedi dedi de ne oldu, ikinci kitapta bağa taktı bir halt olmadı.Yahu bir olur iki olur ama on olmaz ki.Yok bu ilgisi bağ yüzünden yok efendim aslında benden hoşlanmıyor.Krizlere soktu bu hatun beni krizlere...
Ah size söylemedim değil mi?Öküz,odun,tencere,tava Daemon'u gördük ama....Sevimli mi sevimli, tatlı mı tatlı, seksi mi seksi (hoş o her zaman ki hali)hediyeler alan, kibar davranan(en azından çalışıyor) en önemlisi de özür dileyen bir Daemon vardı bu kitapta.Eh bu değişikliklerden sonra sen hala bağ de..

Kitap tam bir duygu karmaşasıydı.Kıskançlıklar, kavgalar, ağlamalar (bende ağladım.Yazarcığım bu hiç olmadı ama)Çok fena şeyler oluyor anlayacağınız.Bir ara yuh dedim artık bağdan daha fazla bahdetmeyin.Dayanamıyorum.Onu saymazsak oldukça güzeldi.

Süprizlerle dolu, bir sonraki sayfayı merak ettiren ve okudukça güldürüp eğlendiren ve sinir krizleri geçiren bir hikayeydi. Ben öneririm.
İşte şimdi DİKKAT!Ciddi anlamda spoiler verebilirim içeriğe dair.

Tanıtımda fark ettiğiniz üzre okulun yeni bir çocuğu vardır.Blake (hoş Daemon ismini bir türlü aklında tutamıyor gibi ya neyse.) Katy NORMAL bir yaşam istediği için Blake ile takılır.Eh çocuk çekici, tatlı, sempatik, gözleri ....Ah kimi kandırıyor ki Geç olsa da tüm bu özelliklerin önemli olmadığını keşfediyor. Blake, Daemon'un yanından bile geçemez.Aklı Daemon'dayken Blake'le takılması yanlış.Hem sanki...Sanki onda yanlış birşeyler var.

Küçük sevimli kasabamızın tek gündemi yeni çocuk değil tabi ki.SD (savunma dairesi) de kasabada cirit atıyor, ve çiftimiz çok ilginç gerçekleri keşfediyor.SD Luxenleri yeteneklerini bilmekle kalmıyor (bilmediklerine hiç inanmadım) birde arumlarla iş birliği yapıyor.Bu da yetmezmiş gibi başka planları olduğunu öğreniyorlar.

Bethany ve Dawson'ı da unutmamalı...

Bu sorunların dışında birde Katy'nin yeni yetenekleri var tabi.Hatun camları patlatıyor, masaları kitapları uçuruyor...Parlıyor.Ve bunları ona Blake öğretiyor.Evvet Blake.Aman bu çocuğa dikkat.Size tek söyleyeceğim şey bu.Dikkatli olun ve gözünüzü üzerinden ayırmayın.


Ve birde final tabiki.Ahh Opal ah.
Bu şarkı sana..
Nerdesin nerde aklım hep sende.
Ansızın gel de kalbim dursun yine.
Dertli dertli söyletme gel.
Gece gündüz bekletme gel...

Puanım:
5/4
Bu kitap okunur.Geleceği parlak bir seri.
Ben sevdim. Ayağa kalkıp yüzümü buruşturdum. “Of ya, belki de kıçımı kırmışımdır.”
“Umarım kırmamışsmdır. Kıçının hayranıyım.” Gülümsedi. “Yüzün amma kızarmış. Düşerken çarpmadığından emin misin?”
İnledim. “Senden nefret ediyorum.”

 *

“Bu bir el becerisi.”
“Öyle.”
Gözlerim, perdelerden sızan soluk ışığa odaklandı. “Belki ben de günün birinde senin kadar tembel olur, kılımı kıpırdatmadan ışıkları kapatırım.”
“Bu arzu edilecek bir şey tabii.”
Bir nebze rahatlayıp gülümsedim. “Tanrım, amma alçak gönüllüsün.”
“Alçak gönüllülük azizlere ve eziklere göredir. Ben ikisi de değilim.”

*

“Teşekkür ederim,” diye mırıldandı tembel bir şekilde.Gözlerim fal taşı gibi açıldı. “Uyuduğunu sanıyordum.”
“Neredeyse ama gözünü dikmiş bana bakıyordun.”
Kıpkırmızı oldum. “Bakmıyordum.”
Daemon tek gözünü açtı. “Yalan söylediğinde kıpkırmızı oluyorsun hep.”
“Kızarmıyorum.” Kızarıklığın, boynumdan aşağıya yayıldığını hissettim.
“Yalan söylemeye devam edersen galiba gitmem gerekecek,”
diye tehdit etti yarı gönülsüzce. “Namusumun güvende olduğunu düşünmüyorum.”
Temel Bilgiler
Orjinal Adı :Onyx
Seri Bilgisi: Lux
Seri Sırası : 1
Goodreads Puanı :4.46
Yazar :Jennifer L. Armentrout
Yayın Evi :DEX
Sayfa Sayısı:396


Bitiş:08.07.2013

2 yorum:

  1. Merhabalar canım,
    Bloğunu çok beğendim ve izlemeye aldım. Bana da beklerim. Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle. Sevgilerimi bıraktımmmm.....:))

    YanıtlaSil

Yorum için teşekkür ederim.En kısa zamanda döneceğim.