6 Kasım 2013 Çarşamba

Jeaniene Frost - Night Prince 1 - Ateş Laneti (Yorum)

Bu seride en çok Vlad ve Ian ilgimi çekmişti.Ian'ı merak etmemin sebebi malum.Nerede yakışıklı, küstah ve kibirli bir tip varsa -buna burnu havada'yı ve cazibeyide ekle- beni direkt çeker.Vlad ise gizemli ve merak uyandırıcıydı.Bones ile atışmaları da bir okadar keyifli ve eğlenceli.Vlad bende biraz soğuk tavırları olan, gerektiğinde konuşan, gölgelerde kalıp zamanı olduğunu düşündüğünde ortaya çıkan ağı abi imajı çizmişti.Ama hiç de öğle değilmiş.


Vlad gerçekten çok şekerdi.-hakkında böyle söylediğimi duyduğuna bir diş gösterirdi orası ayrı-Ben baya sevdim.Düşündüğüm gibi değildi -daha bile iyiydi.Birde malum iki kitaplık bir seri hemen bu yargıya varmak doğru mu bilemedim ama "Leila" için çok gıcık deniliyor diye hatırlıyordum.Sanırım yanıldım.Zira hatun on numara insanmış.Bu açıdan karakterlere uyuz olmak gibi bir tiribe girmedim bu sefer :)Hatta onları sevdim bile..

* * *
Konuya değinirsek Leila küçükken bir kaza geçirir.Ve bu kaza ona bazı yetenekler-belkide lanet- verir.Ellerinden yıldırım/elektirik çıkarması ya ad dokuduğu insanların en kötü anılarını görebilmesi bunlardan biridir.Bu yeteneklerine en uygun yerse sirktir.Kimse ona dokunmaz, pek sık konuşmaz.Kalabalık içinde yalnızdır.Ama düşünmeden yardım ettiği bir kadının hayatını kurtarınca gazetelere çıkar ve bizim kötü vampirciklerimizin dikkatini çeker.

Vlad'ın düşmanları vardır.Ve Leila'yı bu amaçla kullanmak için kaçırırlar.Kızın yeteneği işe yarar ama bunu çok kötü bir şekilde tecrübe ederler.Vlad'ı yerde ararken gökten düşer bizimkisi.-adam orjinal-Uuuuuuuu! tahmin edersiniz ki ortalık kan gölü.

Böylece başlar hikaye.Zira bu daha başlangıçtır.
Kitapta bir "ara beni bul beni bom bom bom patlatayım ben seni" macerası vardı.Aksiyonlu ve haeketliydi.Nasıl bitti anlamadım.Mutlaka okuyun dememe gerek yok sanırım.


Ateş Laneti (Night Prince, #1)
Tek sıkıntı kapak.Çok şey söyleyesim var ama işe yaramayacağını
bildiğimden "berbat" olduğunu söyleyip susuyorum.
Ah birde Vlad'ın meşhur lakabı Dracula olaı vardıya..bu konuya çok değinilmemiş gibi hissettim.Arada Bones-Cat , Mencheres-Kira uğradığında Bones'in laf çarptırması olmasa unutacaktım.-bu arada arada görünmeleri iyi oldu-
Bu arada bu seriyi okumanın sırasına dikkat edin :)Seri sırasına göre değil çıkış tarihine göre okumanızı öneririm.Gerekli bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.Seri Jeanne'nin gece avcısı -Cat&Bones- ile başlıyor ve seri aralarına yan serileri serpiştiriyor.Kafanız karışırsa sormaktan çekinmeyin lütfen :)


5/4
 
Geleceği parlak bir kitap/seri.
Orjinal Adı :Once Burned
Seri Bilgisi: Gecenin Prensi / Night Prince
Seri Sırası : 1
Goodreads Puanı : 4.27
Yazar : Jeaniene Frost 
Yayın Evi : Artemis Yayınları

 

Konusu:
O, kendisine karanlık bir güç bahşedilmiş, lanetli bir ölümlü...Leila, bedeninde korkunç izler bırakan ve hayallerini yerle bir eden o trajik kazadan sonra, başına daha kötüsünün geleceğini düşünemezdi. Oysa artık dehşet verici bir yeteneği vardı. Elektriği istediği gibi yönetebiliyordu. Leila, laneti yüzünden yapayalnız bir hayat sürmeye mahkum olduğuna inanıyordu. Ta ki gecenin yaratıkları onu kaçırana ve dünyanın en ünlü vampirine ulaşması için zorlayana dek...
O, gecenin prensi...
Vlad Tepesh en büyük vampir efsanesine ilham veren vampir. Yalnız sakın ona Dracula deme hatasına düşmeyin. Vlad'ın ateşi kontrol etme yeteneği, onu, vampirlerin en tehlikelisi haline getiriyor ama düşmanları, Vlad'a karşı kullanacakları yeni bir silah buldu: Neredeyse Vlad'ınkiyle yarışacak güçlere sahip, güzel bir ölümlü. Fakat Vlad'la Leila tanışır tanışmaz, tutkuları alevlenecek ve onları esir alacaktı. Üstelik bedenleri gibi düşmanları da birdi artık ve onları durdurmak için birlikte mücadele etmeleri gerekiyordu. Ateşin laneti ikisini de yok etmeden...

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorum için teşekkür ederim.En kısa zamanda döneceğim.