31 Mayıs 2016 Salı

Teresa Medeiros - İyi Geceler Tweetaşkım { Yorum }Bana kalsa bu kitabı biraz bekletir öyle okurdum.
Bazen kitaplar hakkında olumsuz yorumları unutmak için ara veririm kitaplara, ki çok da çabuk unuturum.Bazen de o kitabı okumak için hazır değilimdir.Biraz daha zamanı vardır.Çok merakla beklediğim, yollarını gözlediğim kitaplar için de geçerlidir bu durum.

Beklerim...
Beklerim...
Beklerim...
Beklerim...
...
Kitap Gelir...
Ama okumam.-öyle de bir deliyim...-Çünkü hevesim mi yoktur o anda yoksa hemen bitmesin diye mi okumam bilmiyorum ama elim gitmez o kitaba...

O değil de ne saçmaladım ama.Asıl demek istediğim bence "İyi Geceler Tweetaşkım" kitabı da zamanı gelince okunacaklardandı.Tabi eğer bana kalsaydı.Sevdiğim bir ablam bu kitabı kaçırmayın çok seveceksiniz deyince, bir de yazarı sevince elime almaya karar verdim.Kitabı şöyle bir kurcaladıysanız yada okuyanlarınız varsa yazım tarzı sebebiyle daha doğrusu konuyu aktarma şekli nedeniyle azıcık bocaladım.Kitabı bıraktım yeniden aldım.Bu döngü azıcık böyle sürdü ama sonra olaya Mark dahil olunca zaten direkt kitaba adapte oldum.
Kitabın yazım yılı Twitter'ın ilk çıktığı dönemlere denk geliyor sanırım.Yada yazarımızın kitaba yansıttığı kadarıyla aklımda böyle bir izlenim bıraktı.Twitter camiasına azıcık uzaylıyım o yüzden çok bir fikrim yok.

Konuya çok değinmeden yorum yazayım diyorum ama bu seferde ŞAÇMALAMA REKORU kıracağım sanırım :)
Kitabın ismi zaten olayın özeti niteliğinde.Karakterlerimiz diyologlarını twitterdan ilerletiyor.Kitap zaten kısa ve geneli tweetlerden oluşuyor.Açıkçası alışınca bu durum hiç sıkıntı yaratmadı bende :)
Diyologlar yer yer çok komik ve eğlendiriyor.Hele konuşmalarını sonlandırdıkları yönteme bayılıyorum."Ee üzerinde ne var?" diye başlayan cümleler, "İyi geceler Tweetaşkım..." cümleleriyle sonlanıyor.Hemen bir örnek vereyim :

Abby_Donovan: İyi geceler John-Boy 
MarkBaynard: İyi geceler Mary Ellen 
Abby_Donovan: İyi geceler Babacığım 
MarkBaynard: İyi geceler Erin 
Abby_Donovan: İyi geceler Jason 
MarkBaynard: İyi geceler Elizabeth 
Abby_Donovan: İyi geceler Ben 
MarkBaynard: İyi geceler Büyükanne 
Abby_Donovan: İyi geceler Jim-Bob 
MarkBaynard: İyi geceler Tweetaşkım...

Tabi her kitapta olduğu gibi bir olumsuzluk olmazsa olmaz.İlk okuduğumda tam bir şok yaşadım zira bu tarz sürprizlerin kötü bitmesinden nefret ederim.Ve çok nadir olarak yaptığım bir şeyi yapıp sonuna da bakmadığım için iyice kahroldum.Aslında bunları yazmam bile kitaptaki büyüyü bozabilir emin değilim...

Sadece kısa, komik, anlamlı ve kayda değer bir kitap okumak istiyorsanız bu kitap tam size göre..
Gerçekten!!!

Birde bence bu kitabı ya seversiniz yada saçma bulabilirsiniz.Ben sevdim açıkçası.Birde kitap biter bitmez yorum yazdığım için azıcık saçmalamış olabilirim zira hala kitabın içinden çıkamadım..


Not:Buna ne derler bilemedim.genel kültür mü popüler kültür mü emin değilim ama bazen bahsettikleri şeyin ne olduğunu bilemeyebilirsiniz.Bu azıcık sıkıntı yaşatabilir.Mesela bazen film, bazen de kitap karakterleri, yer,mekan gibi...5 / 4
Kesinlikle okumaya değer...

Orjinal Adı : Goodnight Tweetheart
Seri Bilgisi: -
Seri Sırsası: -
Goodreads Puanı : 3.73
Yazar Adı :Teresa Medeiros 
Yayın Evi :Pegasus Yayınları
Çevirmen : Tuba Özkat


4 yorum:

 1. Aslında pek okuduğum tarz değil ama merak ettirmedin değil hani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaaaaa ツ sen buralara kadar geldin mi ❤
   değişik bir kitaptı sizin tarzınız daha çok epik fantastik mi nedir efendim :)

   Sil
 2. Ben zaten buralardayım :D -çaktırmaz ama sadece 3,5 gündür- yorum yazmaya yeni başladım sadece :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uuuu Aman allah'ım ben bile unuttum buraları :)
   Lütfen evinizde hissedin beyefendi.Gönlünüzce gezin :)

   Sil

Yorum için teşekkür ederim.En kısa zamanda döneceğim.