19 Nisan 2013 Cuma

Kresley Cole - Immortals After Dark 2 - Arzuların Esiri (Yorum)
Kavramlar:
Lykae : Kurtadamlar...
Valkyrie : Cadı denilebilir sanırım. (cidden çok ilginçler)
Vampir: Söylemeye bile gerek yok.

Seri Hakkında:Farkedeceğiniz üzre kitap serinin 2. kitabı.İlk kitapta Emma'nın halalarından Myst ve Nikolai Wroth (vampir) anlatılıyor.Ve sanırım ilk kitapta kavuşamamış olacaklar ki bu kitapta beraberlikleri onaylanıyor.Zira buradaki sevimli yaratıklarımız birbirine düşman.

İşte başlıyoruz.
Kitaba dair çekincelerle başladım okumaya.Çünkü malum hem 2. kitap hemde kurtadam konulu.-Kurt adamlar pek ilgimi çekmezde.-Ama okudum ve pişman değilim.
Kitap daha ilk baştan sizi çekiyor.Çünkü konuya hemen girmiş.Lachlain (kurtadamımız) neredeyse 150 yıldır hapis.Öyle demir parmaklıklar, zindan felan hayal etmeyin.Daha kötü ve acılı bir hapis bu.Her gün ölüm noktasına geliyor, -ki belkide ölüyor- ve ölümsüz olduğu için yeniden canlanıyor.Ve bu acıya 150 yıldır dayanıyor.
Tam yeni yeni kendine gelirken bir koku alır.Bir insan, dişi bir insan kokusu.Yıllardır, asırlardır aradığı "Eşinin" kokusu.Ve bu ona güç verir, koparır zincirlerini hatta kırar bir bacağını.Ama "ona" yetişemez.İçindeki yüz yıllık öfke ve canavarla baş başa kalmıştır.

Başardığı şeye inanmazlık edecek zamanı yoktu. Kadın o kadar yakındı ki onu neredeyse hissedebiliyordu. Ona ihtiyacım var. Diğer kolunu da kurtardı.

Emma Paris'e babasını aramaya gitmiştir.O zamana kadar evinin korunaklı atmosferinden çok nadir çıkmıştır.Bir nevi dünyayı yeni keşfediyordur.Bir kafede otururken duyduğu öfkeli bir sese kadar herşey yolundadır.Ama ona yaklaşmakta olan o iri yarı adam onu korkutmuş ve herzaman yaptığını yapmıştır.Kaçmıştır.Bir yandan koşmaya devam edip bir yandan da halasından(üvey anneside olabilir) telefon almıştır."Tehlikedesin, eve gel."Kızımız bunu ikiletmez ve rotasını hava alanına çevirir.Ahh pist görünmüştür.Biraz daha gitse uçağa binecektir.Ama...yakalanır.Lachlain'e ...
yakalama sahnesinde aynen bunu hissettim. 


Lachlain "eşi" olduğunu düşündüğü kadını nihayet bulmuştur.Ama beklemediği birşey vardır.En nefret ettiği, ve ona yıllarca eziyet edenlerle aynı türdendir.Vampir...

Ve o asla bir vampire bu kadar uzun süre katlanmamıştır.Gördüğü an koparmıştır boynunu.Ama o eşidir.Yada en azından öyle olduğunu düşünmektedir.Hayat onunla sanırım dalga geçmektedir.Şimdi ne yapacaktır ki...
Emma ve Lachlain gerçektende çok farklı bir çift olmuştur.biri bir ceylan gibi ürkek, diğeri doğasından olsa gerek bir kurt gibi vahşi ve iri.Birde bu yüzyıla ait hiç bir şey bilmemekte ve yılların öfkesini içinde barındırmaktadır.Ve Allah aşkına o bir vampirdir.İğrenç bir sülük.(diye düşünmekte)

Lachlain kızımızı kaptığı gibi götürür.Emma'nın oteline.Bu arada tek hamlede bir arabayı parçalamadan da geçmez.Malum racona ters :)

Emma ilk başlarda -korkak demek istemiyorum- sanırım ürkekti.Aaa Lachlain 'den korkuyordu tabi orası ayrı.Bunun yanı sıra zayıftı da.Çünkü o diğer vampirlerin aksine ilk elden(tenden) beslenmiyor, kan bankalarından besleniyordu.Ve bunu her gün yapması gerekiyor.Peki zaten kendisinden iğrendiğini hiç bir şekilde saklamayan Lachlain 'a bunu söyleyebilir miydi?Kesinlikle hayır!

Lachlain bir yandan kaderine isyan etse de bir yandan eşinin varlığını yavaş yavaş kabul etmektedir.En azından içinde, zira bunu kesinlikle dışa yansıtmıyor.Kızımıza oldukça kaba davranıyor ama bir yandan da inceliğini koruyor.Ona ihtiyacı olduğu halde söz verdiği için daha ileri gitmiyor.Tabi buda otel odasında ki eşyaları parçalamasına engel değil :)


Neyse efendim uzun lafın kısası çiftimiz İskoçya'ya doğru yola çıkar zira Lachlain'ın toprakları (krallığı) ordadır.bir yandan Emma hakkında yeni şeyler öğrenirken bir yandanda çağa ayak uydurmaktadır.(süper zekidir kendisi 2dk. araba kullanmayı öğrendi)Ve ara sıra hissettiği tehlikeye karşı tetiktedir.

Fazla detaya girmesem de kitaptaki halalar -ki her biri muhteşem ve dehşetengiz- İskoçya ya olan yolculuk ve sonrasındaki olaylar...kitaba renk katmış.Bilinmeyen (belkide bilinen) düşmanları saymıyorum bile.
Ve tabi birde vampir yada Valkyrie , Lykae farketmez, eşlerine olan düşkünlükleri çok güzel anlatılmış.

Myst ve Wroth'un hikayesini çok merak ediyorum.Tabi Lucia(halalardan diğeri, attığını vuran) ve Garreth (Lachlain'ın kardeşi) arasındaki durumuda..

Kısacası merak edilecek çok hikaye var.Umarım çabuk çıkar kitaplar..pek umudum olmasada :)

"Peki, başka neler gördün?"
Yumruğuna öksürdü. "Benim anılarımdan yani." Bu nazik bir mesele olabilirdi.
"Çoğu benimle ilgili," dedi Emma tedbirli bir tavırla.
Emma'nın bacakları arasında olduğunu hayal ederken kendi kendini okşadığını görmüş müydü? "Ve?.."
"Geçmişten bir şeyler gördüm. Ve iç çamaşırlarımı beğendiğini." Kızardı.
"Bunun beni nasıl huzursuz edebileceğini anlayabiliyor musun?"
"Beni de ediyor! Eğer seni başka bir kadınla görürsem ölebilirim!"
"Kıskandın mı yoksa?"
"Evet!" diye bağırdı sanki bunu sorduğuna inanamıyormuş gibi."Sen ortalıkta kükreyerek 'benim' diye dolanırken, ben aynısını senin için sessizce söylüyordum."
5/4
Bu kitap okunur.Ben sevdim.
Kesinlikle geçer not aldı.
Orjinal Adı :A Hunger Like No Other
Seri Bilgisi:Immortals After Dark 
Seri Sırası : 2
Goodreads Puanı : 4.21
Yazar Adı : Kresley Cole
Yayın Evi : Pegasus Yayınları
0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorum için teşekkür ederim.En kısa zamanda döneceğim.