10 Şubat 2014 Pazartesi

Tamara Webber - Easy 1 - Kolay { Yorum }

Annem bu serinin ne çok seveni varmış.Nette bir görsel aratayım dedim.Cıbıl cıbıl, kaslı mı kaslı bir sürü resim.Övgü sözleri ve beğeniler dolu.Ama burada benim büyük bir problemim vardı.Ben o kadar da çok sevemedim sanki.Yani sanırım bana pek hitap etmedi.Konu, kurgu güzeldi.Orada problem yoktu.Ama yazar olay örgüsünü işledikçe biraz sıkıldım.Yer yer de fazlasıyla göz devirdim.Yani bilemiyorum kitaba kapılamadım sanırım.

İçeriğe dair bilgi vermek gerekirsek...Jacqueline'nin başına kötü bir olay gelir, neredeyse tecavüze uğrayacaktır.Her ne kadar bir kurtarıcısı olsa da o bu olayı kolay kolay atlatamıyor.Zaten sevgilisinden ayrılması yeterince kötü değilmiş gibi..
Lucas; namı diğer kurtarıcımız...Biraz gizemli, yakışıklı ve çekici.Ama kötü anıların da hatırlatıcısı.İlk başlarda onu görmek istemese de zamanla kendini onun yanında iyi ve güvende hissetmeye başlar.Ve gün geçtikçe kendini toparlar...Taki başka sorunlar gün yüzüne çıkana kadar...
Jacqueline'ni bir karakter olarak sevdim çok mız mız değildi ama o ilk başlardaki terk edildim,yastayım naraları beni delirtti.Ve yaşadıklarına rağmen, ona bunu yaşatanı görmesine rağmen güçlü durmaya çalışmasıda güzeldi.
Lucas ise biraz çift kimlikliydi.Her iki halini de sevdim.Fena değildi...

AMA...

Kesinlikle dört dörtlük de değildi.Yani birkaç saatliğine hoş vakit geçirmek için belki okuyabilirsiniz.Ama öyle çok da abartıldığı gibi farklı, okunası bir kitap değildi benim fikrimce.Elime aldım, okudum ve bitti.Ne aşırı mutlu, ne de heyecanlıydım.Sadece bitti, ve kitabı rafa kaldırdım.Bilemiyorum belki çok negatifim ama birkaç sahne dışında olmamış gibi.Zaten üç puanda o samimi ve sıcak sahnelere...
5/3
Orta karar bir kitaptı.
Orjinal Adı :Easy
Seri Bilgisi: Easy
Seri Sırası : 1
Goodreads Puanı : 4.23
Yazar :Tamara Webber
Yayın Evi : EpsilonYayınları0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorum için teşekkür ederim.En kısa zamanda döneceğim.